Vedení radnice následně požádalo krajské silničáře o víc než o nedávno provedené základní úpravy a záplaty výtluků. „Loni byla provedena diagnostika, kterou se zjistilo, že bude nutná kompletní rekonstrukce, o kterou jsme také silničáře žádali,“ sdělil dubňanský místostarosta Michal Švagerka, který má ve vedení města na starosti právě dopravu.

Nejen provedení diagnostiky potvrdil vedoucí investičního úseku jižní oblasti krajských silničářů Libor Olšák. „Chceme projektovou dokumentaci připravit tak, abychom ještě letos měli pro rekonstrukci v rukou územní a stavební povolení. Nejdříve v příštím roce by se pak mohlo jít do provedení této komplexní rekonstrukce,“ přiblížil oblastní vedoucí silničářů.

Stav silnice v Komenského ulici v Dubňanech, stav v závěru března 2023.
VIDEO: Dopady uzavírky na křižovatce smrti. Dubňany řeší zničenou silnici

Jak se také shodl s místostarostou více než šestitisícového města, řešit se tady zřejmě bude i parkování. „Navíc ještě budeme oslovovat Vodovody a kanalizace Hodonín, aby provedly diagnostiku kanalizační sítě po celé délce ulice,“ doplnil Švagerka s tím, že případná oprava kanalizace by se pak mohla provést v souběhu právě s rekonstrukcí této silnice.

Ta vede ve směru z Ratíškovic zástavbou města od hřbitova až po křižovatku pod bývalým kinem Vesmír, kde ústí do silnice druhé třídy 431 na směry Hodonín a Kyjov.

Zdroj: Deník/Petr Turek