„V letošním roce předpokládáme práce pouze na přeložkách inženýrských sítí. Hlavní stavební práce se uskuteční v příštím roce," sdělila Hodonínskému deníku Rovnost mluvčí úřadu.

Předpokládaná cena křižovatky, která propojí Měšťanskou, Purkyňovu a Brandlovu ulici, přesahovala jedenatřicet milionů korun. „Výsledná cena na základě soutěže činí bez daně 29,462 milionu korun," uvedla Kapitančiková a doplnila, že podíl Jihomoravského kraje dosahuje téměř devatenácti milionů korun. Zbylých deset a půl milionu korun pokryje hodonínská radnice.

Záměr navíc počítá s dvoutřetinovou dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod. „Projekt byl doporučený k financování, nyní se podepisuje smlouva," uvedla Kateřina Kurková z Úřadu regionální rady Jihovýchodu.

Projekt nového „kruháče" neobsahuje jen křižovatku, ale i navazující úseky cest. Zaměstnanci vítězné firmy tak opraví ještě tři čtvrtě kilometru silnice třetí třídy ve směru k nemocnici a na Rohatec a více než kilometr silnice druhé třídy směrem na obchvat a Pánov.

V následném úseku začaly v polovině září opravy, které v současnosti pokračují. „Máme zabalený zhruba kilometr ložné vrstvy, podobně dlouhý úsek přijde na řadu tento víkend," přiblížil současný stav rekonstrukce silnice z Ratíškovic do Hodonína vedoucí technickosprávního úseku hodonínské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Libor Olšák.

Úplná uzavírka tak bude pokračovat až do prvního listopadového pondělí. Objízdná trasa vede přes Rohatec-Kolonii.