Právě oprava průtahu Kozojídkami má začít ještě v jarní části stavební sezoně. Silničáři totiž tento týden otevřeli tendr za předpokládaných deset milionů korun právě pro tuto stavbu.

„Prvního března je termín pro otevírání nabídek. Pokud vše půjde dobře tak by se mohla začátkem dubna podepsat smlouva se zhotovitelem,“ přiblížil ideální postup oblastní vedoucí investičního úseku krajských silničářů Libor Olšák.

Pak ještě budou zbývat další potřebné náležitosti včetně vyřízení uzavírky a předání staveniště. „Firma bude mít na stavbu zhruba tři měsíce, takže by pak mohla práce provést v květnu, červnu a červenci,“ uvedl vedoucí. Po vyfrézování a sanaci nejvíce poškozených míst by měla silnice dostat nový povrch.

Opravy silnice v zástavbě obce Kozojídky je součástí obnovy silnice od Veselí nad Moravou až po Hroznovou Lhota. Právě tato část silnice číslo 4494 absolvovala také odbornou diagnostiku, která ukázala míru tamního poškození.

Zahájí stavbu nové okružní křižovatky

Kromě průtahu Kozojídek krajští silničáři následně připravují opravu povrchu silnice v zástavbě ve Veselí nad Moravou v Kollárově ulici, tedy mimo jiné mezi střední školou a železárnami. „Tento průtah přijde zřejmě na řadu v příštím roce,“ nastínil Olšák.

Jak dále přiblížil, nový koberec by tady chtěli pokládat až po dokončení sousední stavby republikového Ředitelství silnic a dálnic. A tou je okružní křižovatka spojující hlavní tah na Slovensko, tedy dopravní tepnu I/54 právě s krajskou silnicí 4494 a Dvořákovu ulicí vedoucí na největší veselské sídliště, Hutník. Půjde o jednopruhovou okružní křižovatku se čtyřmi paprsky a průměrem osmatřicet metrů, šířkou okružního pásu 5,3 metru a šířkou prstence 1,2 metru.

S-centrum v Hodoníně a jeho okolí v polovině února 2024.
S-centrum v Hodoníně se má stavět bez kozího chlívku i skleníku. Kvůli úsporám

Výběrové řízení vyhrála s cenou těsně pod hranicí dvaceti milionů korun firma Swietelsky stavební. Stavba by měla odstartovat po Velikonocích. „Zahájení je naplánováno na druhého dubna,“ informoval Deník výrobně technický ředitel vítězné firmy Jiří Štukavec.

Jak připomněla mluvčí veselské radnice Olga Svoják, městský rozpočet počítá s podporou této akce ve výši čtyři miliony korun. Ty půjdou například na přípravu území, dopravní značení, chodníky a také na detekční systém kamionů, které by kvůli své nadměrné výšce mohly uvíznout v podjezdu pod železnicí.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Chytrý systém už funguje na protější straně před kruhovým objezdem mezi prodejnami řetězců Kaufland a Billa. Firma má stavbu kruhového objezdu sto dvacet dnů.