„Návštěvníci tam určitě najdou inspiraci nejen pro novostavby, ale i opravy, rekonstrukce či modernizace svého bydlení. Velmi zajímavé je i to, že téměř každá vystavující firma poskytuje výstavní slevy a zájemci o konkrétní zboží tedy mohou na místě výrazně ušetřit,“ lákají na víkendovou výstavu organizátoři.

Jedním z témat výstavy, na kterou mají všichni návštěvníci volný vstup, je například Teplo a jak ho získat levně a ekologicky. Tam vystavovatelé představí nabídku nejen úsporných kotlů, ohřívačů vody, krbů a kamen, ale i tepelných čerpadel a solárních systémů.

Ti, kteří se zajímají o stavební práce nebo bytovou výstavbu mohou vše konzultovat s nejednou stavební firmou, či přímo s firmou vyrábějící nebo prodávající stavební materiál. „Budou tam zdící materiály, komínové systémy, kompletní realizace střech, zateplovací systémy, stavební chemie, také různé typy podlah, dlažby či obkladů,“ upozorňují na svých webových stránkách organizátoři.

Vystavující poradí také těm, kteří mají již starší domky a potýkají se s vlhkostí. Nabídnou jim různé způsoby vysušování zdiva.

Chybět nebude ani nabídka plastových, dřevěných i hliníkových oken a dveří. Na výstavě se představí také zimní zahrady, a to jako příjemný a útulný koutek, nebo-li další pokoj bytu nebo domu. V Horních Valech se objeví i renovace zejména interiérových dve­ří.

„Stavebníky rodinných domů zaujme určitě nabídka garážových vrat, jako jsou výklopná vrata, sekční vrata i vrata rolovací a automatické brány,“ vybírají další z atrakcí organizátoři.

Součástí výstavy je i zajímavý doprovodný program.V pátek se uskuteční přednášky k pořád aktuálnější problematice úsporného stavění, a to z hlediska ekologického i ekonomického. Odpoledne představí projektanti a představitelé radnice nový územní plán města Hodonína.

Sobota dopoledne bude patřit přednášce na téma Tepelná čerpadla v teorii a praxi.

Výstava Stavíme, bydlíme bude veřejnosti otevřená v pátek od devíti do osmnácti hodin a v sobotu od devíti do sedmnácti hodin. Představí se na ní sedmdesát firem.