Obec totiž získala dotaci a nechá v tomto úseku ve směru na Blatnici pod Svatým Antonínkem postavit stezku pro chodce a cyklisty. „Už jsem podepsala smlouvu a prvního července se má začít kopat. Skončit by se mělo do konce září," informovala starostka Blatničky Jarmila Hrušková.

Nová cyklostezka má být dlouhá 835 metrů a povede od západního okraje obce až k místním rybníkům. „Můžeme stavět pouze na našem katastrálním území. Cesta začne u bývalého areálu zemědělského družstva a skončí na hranici katastrů, těsně před vodní nádrží," přiblížila Hrušková.

Pro obyvatele Blatničky je podle ní výstavba nové cyklostezky velmi důležitá. Blatnice je totiž jejich spádovou obcí. „V Blatničce už nemáme ani školu, ani lékaře, proto tam místní musí často dojíždět. Nyní už záleží jen na Blatnici, aby se na nás napojila," řekla Hrušková. Náklady činí šest milionů korun, z pětaosmdesáti procent je pokryje získaná dotace.

Letos v létě se má začít také se stavbou další cyklostezky, která povede k Blatnici z druhé strany – z Veselí nad Moravou. Také Veselští však skončí na hranici svého katastru. „Zahájili jsme výběrové řízení a předpokládáme, že stavět začneme v srpnu. Hotovo chceme mít do konce října," uvedl veselský místostarosta Petr Kolář.

Na stezku dlouhou asi tři a půl kilometru také město získalo dotaci, která zaplatí dvanáct z celkových patnácti milionů korun.

Stezka však prozatím skončí na polní cestě v blízkosti blatnického nádraží. Přestože Veselští s Blatnicí podepsali dohodu o dokončení celé trasy, příprava výstavby blatnické části je stále pouze v přípravě. A termín výstavby není vůbec jasný.

Podle blatnického místostarosty Milana Zedky určí termín výstavby délka územního řízení. „To může trvat půl roku, nebo i dvě léta. Letos se stavět nezačne," sdělil Zedka.

Návaznost na Blatničku má také nejasnou budoucnost. „V současnosti to vůbec neřešíme, první musíme dodělat stezku na Veselí," doplnil.

DOMINIKA FLORIÁNOVÁ