Za ním se přesune obor výtvarný a taneční. „Právě se upravuje třetí a čtvrté patro. Kromě obou oborů tam přesídlí také Středisko služeb školám," přiblížil hodonínský místostarosta Ladislav Ambrozek. Středisko se podobně jako základní umělecká škola zpřístupní zájemcům od září. „Pedagogickou knihovnu otevřeme druhý týden v říjnu," doplnila knihovnice Eva Kašná.

Stavební práce, jejichž součástí je i úprava pokoje ve druhém patře na školní učebnu, mají být hotové do konce tohoto měsíce. Rekonstrukce vyjde na téměř tři a půl milionu korun.

Tím se od září městu uvolní celá budova, která sloužila uměleckému školství desítky let. Například výtvarný obor tam zakládal pedagog a fotograf Václav Kopka v roce 1967.

Radnici se už ohlásil také zájemce o koupi. „Pozemek hodláme připojit k již vlastněnému sousednímu a využít je pro developerské účely," napsala radnici firma Urbania Invest.

Obecně proti prodeji vedení odborů městského úřadu nic nenamítalo. „Předmětný pozemek není potřeba pro žádnou veřejně prospěšnou stavbu ani jiný rozvojový záměr evidovaný na našem odboru," vyjádřil se například vedoucí rozvoje města Dalibor Novák.

Prodej podpořila s ohledem na technický stav také Městská bytová správa, která o tuto nemovitost pečuje. Na odvlhčení objektu, zejména jeho nepodsklepené části, nejsou peníze.

Městští radní tak byli jednohlasně pro prodej budovy, ale nerozhodli přímo pro zmíněného žadatele. Naopak dali přednost elektronické aukci. „Je to transparentní způsob a zúčastnit se může kdokoliv. Za druhé si myslíme, že za takovou budovu, která je blízko centra, může město dostat víc peněz, než nabízel zájemce," přiblížil postoj rady místostarosta Vítězslav Krabička. Dražba se tak uskuteční on-line formou devátého listopadu. Minimální cena činí šest milionů korun a kauce je tři sta padesát tisíc korun. Zájemci se mohou zaregistrovat do konce října. Prodej pak ještě musí schválit zastupitelé.

Základní umělecká škola, dříve lidová škola umění, se tak stěhuje již ze svého druhého tradičního sídla v Dobrovolského ulici. To dřívější nejdříve město prodalo českorakouské firmě a v roce 2008 nechali radní většinu budovy zbourat. Okolnosti demolice se v Hodoníně řeší doposud.