Na hlučné motoristy upozornila například Michaela Kalivodová. Hodonínskému deníku Rovnost popsala opakované večerní průjezdy motorkářů. „Na velmi hlučných strojích to při výjezdu z kruhového objezdu osolí tak, že je rachot neskutečný! Nejen, že se lekneme my, ale nejvíc je z toho polekaná naše malá dcera, která si zacpává uši, poplakává a říká mi, jak jí to dělá zle. Nejvíce mě štve bezohlednost a jako mámu pak pohled na vyděšené dítě,“ uvedla žena.

Kruhové objezdy na silnici vedoucí od centra Hodonína k tamní nemocnici si v nočních hodinách oblíbili také někteří řidiči aut. Kvílení pneumatik způsobené rychlou jízdou kolem dokola se mezi desátou a jedenáctou opakovaně neslo až k bytům nedalekých panelových domů na sídlišti Jihovýchod.

Ačkoliv na obdobné problémy i v jiných ulicích upozorňuje více lidí, téma dosud neopustilo zdi jejich domácností. Na policisty nebo strážníky se podle informací redakce neobrátil nikdo. „Nemáme informace o tom, že by to někdo nahlásil,“ reagovala na dotaz redakce mluvčí policistů Lenka Drahokoupilová.

Šéf hodonínských strážníků Jindřich Vašíček upozornil, že v takových případech jde často o takzvaně pocitovou záležitost. K případnému řešení nadměrného hluku je zapotřebí průkazný důkaz o překročení limitů hluku. „Potom by se to mohlo dostat ke správnímu orgánu,“ poznamenal Vašíček.

S řešením uniformovaných hlídek příliš nepočítá ani Michaela Kalivodová. Podle ní by musely být na místě právě ve chvíli, kdy hluční motorkáři a řidiči projíždějí. „Vzhledem k tomu, že problém není úplně každý den, nevím, nakolik bych i tohle bylo úspěšné,“ zamyslela se.