Na svém posledním zasedání schválili strážničtí zastupitelé úpravu rozpočtu, ve které vyhradili na opravy kulturního domu pět a půl milionu korun.

Zatím ale není zcela jisté, kdy bude rekonstrukce hotová, ačkoliv se mluví už i o letošním roce. „Vedeme debatu, jestli opravit nejdříve strop, nebo pojízdnou tribunu. Myslím, že obojí je správně. Tribuna je možná důležitější z hlediska fungování vnitřních prostor. Peníze do našeho kulturního domu ale určitě půjdou," vyjádřil se strážnický místostarosta Walter Bartoš.

Hlavní sál je díky pohyblivé tribuně víceúčelový. Pokud je tribuna vyjetá, může sloužit jako divadelní sál. Při zasunutí umožňuje tanec na uvolněném parketu. Křesla je nutné před zasunutím tribuny vždy seskládat a uschovat. Jen za loňský rok navštívilo Strážničan čtyřicet tisíc a pět set lidí. Přišli na více než dvě stě různých akcí, divadelních her či koncertů.

Slavnostní otevření kulturního domu se odehrálo roku 1973. Poslední velké opravy zažil před deseti lety, kdy se řešila propadající se terasa. Po třech letech postupných prací získal ještě novou fasádu a okna.