Strážničané se mohou radovat. Supermarket, po kterém již léta touží, by měl začít růst do roka a půl. Vedení města dalo návrhu zelenou. Očekávaný verdikt padl v pondělí večer. Radnice o obchodním domě jedná už delší dobu. „Záměr prodat pozemek jsme na zastupitelstvu schválili již v únoru. Tlak na vybudování obchodního domu jsme cítili od občanů již od loňského roku, “ říká starosta Strážnice Risto Ljasovský.

Zastupitelstvo rozhodlo o supermarketu téměř jednohlasně. „Z celkového počtu dvaceti zastupitelů hlasovalo pro vybudování obchodního domu sedmnáct. Tři se hlasování zdrželi,“ oznámil Ljasovský. Mezi zastupiteli, kteří hlasovali kladně byl i poslanec Walter Bartoš. „Většina lidí ze Strážnice má pocit, že by se měli lépe dostat k nákupům. My, jako vedení města bychom jim to měli umožnit,“ podotýká Bartoš.

Radnice zatím počítá s umístěním supermarketu u Kulturního domu Strážničan. Podle některých však toto místo není ideální. „Myslím si, že tato lokalita je mnohem vhodnější pro výstavbu dětského hřiště. V místě u Strážničanu není téměř žádná doprava. Kdyby měl v tomto místě obchodní dům přece jenom stát, tak k němu stejně nebude přístup,“ namítl František Mikulčík ze Strážnice. Starosta známého folklorního města je jiného názoru. Podle něj je vybrané místo vhodné. Kříží se v něm autobusová i vlaková doprava. U kulturáku navíc stojí parkoviště, které lidé využívají hlavně při větších akcích. Jinak je v podstatě volné. Prostor pro parkování se prý v budoucnu ještě zvětší. Na výstavbu supermarketu tlačili hlavně starší lidé. Většině z nich chybí možnost zajet si levněji nakoupit do jiného města.

„Myslím si, že nejsem sama, komu ve Strážnici chybí větší a hlavně levnější nákupní středisko. Mladší si zajedou nakoupit autem do Hodonína, ale co my starší?“ ptala se například Strážničanka Marie Svobodová. Naopak mladší lidé nemají problém nakoupit ve větších městech, kde supermarkety stojí. Využívají hlavně Veselí nad Moravou nebo Hodonín. Starosta Ljasovský tak za dobu svého působení v čele radnice dosáhl cíle, který před jeho příchodem byl pouhou vizí. Někteří si ale myslí, že nově postavené centrum zkomplikuje život malým podnikatelům. „Podle mého názoru zničí supermarket menší obchodníky. Navíc Veselí není od Strážnice až tak daleko,“ uvedl Jan Brožek ze Strážnice.