Už pátek večer se rozduní kulturní dům Strážničan. Zahrají totiž strážničtí StBend, Honzíkova cesta a především legendární The plastic people of the universe. „V předprodeji je o ně rapidně větší zájem než o Visací zámek, který měl hrát původně. Ještě ale nevíme, jestli budou hrát jako první, nebo jako poslední,“ sdělil předseda pořádajícího Sdružení přátel rocku a ostatních nefolklorních kultur Jan Ros. Koncert začíná ve strážnickém kulturním domě 
v 19.30.

V sobotu se v Bukovanech uskuteční druhý Košt pomazánek. „Bude opět v sokolovně, ale tentokrát ne nahoře, kde jsme měli poprvé málo místa. Celý košt připravují fotbalistky, které hrály moravskou-slezskou divizi,“ upozornil předseda bukovanské fotbalové Družby Jaroslav Markus. Návštěvníci si pochutnají za doprovodu harmonia stavěšického starosty Miroslava Fridricha. Akce začíná v 15.00.

O hodinu dříve zahájí devátý ročník Koštu klobásek 
v žarošické hospodě U Julků. K lepší chuti zahraje Cimbálová muzika z Vacenovic. Vítěze koštu čeká škopek na maso, druhého v pořadí mlýnek a třetí se může těšit na sadu nožů. Kdo se chce přihlásit do koštu, tak může svůj vzorek přinést k Julkům do pátečních šesti hodin, nebo se domluvit na telefonním čísle 728 053 557. Další svátek gurmánů bude v sobotu v Dubňanech. V tamním kulturním domě se milovníci slivovice a ovocných pálenek mohou těšit od 13.00 na rekordní košt. „Lidi si vzali tento košt za svůj. Ani jsme se nemuseli moc snažit a máme osm set padesát vzorků, přitom jsme neměli žádnou reklamu. Začíná se z něj stávat tradice, a ta je víc než peníze,“ uvedl sponzor koštu, herec a dabér Tomáš Herfort.

Vinaři si dají dostaveníčko 
v sobotu v žeravické sokolovně, kde v 14.00 začíná již jednačtyřicátá výstava vín. K vínečku zahraje cimbálová muzika Morávia.

Hodonín ve stejnou dobu bude patřit benefiční akci pro dětský stacionář Úsměv dětem. Ta začíná v sále Evropa 
v 15.00. Hlavní hvězdou odpoledne bude bývalý finalista Česko-slovenské superstar Petr Ševčík. Benefici moderuje Daniel Čech.

Milovníci divadla mohou 
v neděli odpoledne vyrazit do Starého Poddvorova, kde klasickou komedii – Sluha dvou pánů, sehrají ochotníci z Dolních Bojanovic.

Ti, co mají rádi cestování, se mohou těšit v neděli odpoledne do Čejkovic. Tam v Hotelu Zámek se od 15.00 uskuteční cestovatelská přednáška Tajuplná Afrika.

Sobotní večer bude patřit ještě posledním plesům v Čejkovicích, Hodoníně, Hovoranech, Ježově, Kyjově, Kuželově, Lipově, Lužicích, Mikulčicích, Radějově, Ratíškovicích, Šardicích či Vracově.