„Po sérii dotací zaměřených na rozvoj cestovního ruchu jsme se nyní rozhodli plně zaměřit na potřeby svých členských obcí. V době krize a vysoké nezaměstnanosti mají všechny obce hluboko do kapsy a na některé činnosti, které by rády provedly, nemají dostatek peněz,“ uvedla k projektu manažerka mikroregionu Strážnicko Bohunka Zůbková.

„Obce se tedy společně rozhodly opravit drobné stavby, jako jsou boží muka a kapličky u křížů, které se nacházejí u silnic a cyklostezek a jejichž sešlý vzhled nepůsobil moc hezky,“ doplnila Zůbková.

Jihomoravský kraj tak za letošní rok přispěl na opravu kapličky Svatého Urbana v Sudoměřicích, dřevěného kříže na Kříbu v Kozojídkách, sousoší u kaple Svatého Václava v Tasově, božích muk Panny Marie v Žeravinách, obrázků Radošov, Kopce a Lipina v Hroznové Lhotě, kříže na hřbitově a pomníku padlých u kostela i sochy Svaté Trojice v Petrově, kněždubské kapličky Svatého Urbana, kapliček Božího Milosrdenství a Panny Marie ve Tvarožné Lhotě a kapličky u Skalické brány ve Strážnici.

Mikroregion Strážnicko se stal také partnerem Kněždubského fašanku, obecního dne v Kozojídkách, Petrovského kotlíku, Martinských hodů nebo Strážnického kulturního léta.

„Opravy soch, kapliček, božích muk a podobných staveb se obce rozhodly uskutečnit díky dotaci z Jihomoravského kraje také v letošním roce,“ uzavřela Zůbková. Podle ní spolupráce mikroregionu utužila vztahy mezi jednotlivými obcemi.