„V místech se sfrézoval původní povrch. Nyní se tam pokládá ložná a obrusná vrstva nového koberce. Dělá se i nový dvojřádek kostek,“ informoval za Správu a údržbu silnic vedoucí oblasti Hodonín Martin Bedrava.

Silnice je pro řidiče částečně průjezdná. „Směrem od Kyjova musí jet řidiči přes Věteřov a Sobůlky. Od Strážovic pak mohou jet po opravované silnici,“ doplnil Bedrava.

Ředitelství silnic a dálnic mělo původně opravy dokončit šestadvacátého září. Řidiči se nové silnice ale nejspíš dočkají dřív.

„Udělali jsme opatření, která by měla zkrátit dobu oprav asi o dva týdny,“ uvedla Jana Zemanová z brněnského Ředitelství silnic a dálnic.

Dočkají se i Ratíškovičtí

Další omezení budou na hodonínských silnicích na řidiče čekat až začátkem října.

„V této době by měly začít práce na průtahu Ratíškovicemi a Tasovem. Rekonstrukce se zdržely kvůli komplikacím při výběrových řízeních,“ doplnil Bedrava.

Hodonínská Správa a údržba silnic letos získala osm milionů korun od Státního fondu dopravní infrastruktury na opravu škod po letošní tuhé a dlouhé zimě.

Za tři a čtvrt milionu korun opravila úsek mezi Loukou a Lipovem. Kilometr a půl dlouhý úsek mezi Archlebovem a Ždánicemi vyšel na téměř čtyři a půl milionu korun. Opravy se také letos dočkal úsek mezi Petrovem a Strážnicí.