Ten z Hodonína odcestoval v sobotu. „Koupil jsem si nové kolo, samozřejmě z bazaru, a vydal se hledat romantiku a především sebe sama na Hedvábnou stezku. Není to ani tak cesta do Číny, a už vůbec ne za památkami, je to filosofická cesta do nitra mojí duše, poustevnická svatá pouť, na jejímž konci snad budu člověk, jakým jsem si vždycky přál být. A navzdory všemu, co jí předcházelo, je to ta cesta, o jaké jsem vždycky snil," osvětlil důvody svého výjezdu hodonínský rodák.
Prvním velkým městem na trase byla Bratislava. Přes Maďarsko a Slovinsko míří do italské metropole Říma. „Listopad a prosinec bych chtěl přečkat výpomocí na Sicílii, než přejedu trajektem z Bari do přístavu Drač v Albánii. Nocí na Olympu pak začne mytologická cesta skrz Dardanely, Tróju, Pergamon a Efes do srdce Turecka, kde na mě v Ankaře bude čekat uzbecké vízum," popsal své plány Balga.
Přes skály Kappadokie se chce dostat do autonomní Adžárie v Gruzii, kde si hodlá opatřit vízum do Íránu. „Do Persie vklouznu Arménií, kolem východního úpatí Araratu, místa, odkud prý Noe sestoupil z archy. Jižní okraj pohoří Elborz mě provede Teheránem a Mashadem, kde získám poslední potřebná víza: čínské a turkmenské," pokračoval cestovatel.
Někdy v březnu by chtěl projet vyprahlými nížinami Karakumské pouště, přes uzbecké oázy v Buchaře a Samarkandu. Dál na východ povede cesta do Irkeštam. „Ten je bránou do Čína. Za hranicí, ve městě Kašgar, opustím Hedvábnou stezku a pokusím se odbočkou do Tibetu dostat až do Lhasy, kde konečně opustím muslimský svět a začnu se seznamovat s buddhismem," představil plány Balga.