„Na začátku nápadu byly jen obyčejné otázky: Jak zpříjemnit studentům volný čas ráno před vyučováním nebo odpoledne, než jim jedou vlaky a autobusy do jejich domovů? Když vymezíme volný prostor ve škole, co do něj? A pak nás napadlo, že nejlepší bude, když si klubovnu navrhnou, vyprojektují a vytvoří studenti sami," řekla kantorka Jana Slováková.

Od nápadu bylo už jen krůček k jeho uskutečnění. Na hodonínské Střední škole průmyslové a umělecké se totiž vyučují studijní obory Technické lyceum a Stavebnictví. Jejich studenti pracují v programech AutoCad a ArchiCad a dokáží vyprojektovat nejen dům, ale i jeho vnitřní vybavení.

U vzniku celého projektu stála zástupkyně ředitele Milada Homzová. „Vyhlásili jsme soutěž pro naše studenty, ať si navrhnou, nakreslí a vyprojektují klubovnu sami. Vítězný návrh pak škola i peněžně ohodnotí. Těšíme se na studentské návrhy a s výsledkem se určitě pochlubíme," uvedla zástupkyně ředitele hodonínské průmyslovky. Žáci budou navrhovat i dlažbu, osazení a výmalbu. „Chceme do toho zapojit všechny obory. Samozřejmě vše bude pod vedením učitelů, kteří budou návrhy upravovat co se týče norem," upozornila Homzová.

Práci mozků doprovodí i pilné ruce. Po Novém roce se totiž bude muset vybourat příčka. „Studenti si půjdou prostor změřit a podívat se, jak to ve skutečnosti funguje," dodala zástupkyně. Někteří studenti už začali vytvářet návrhy, a to jak ve vyučovacích hodinách, tak mimo něj. „Vyskytla se v nich i taneční tyč či masážní vany, což ale bude ve školní klubovně těžko uskutečnitelné," pousmála se Jana Slováková.