Bohatý doprovodný program byl naplánovaný na sobotní dopoledne. Zahájila ho místní folkrocková kapela Huménečko. Tvůrci programu nezapomněli ani na děti. Nejmenší si mohli užít pořad Nešišlej. „Připravila jsem interaktivní představení, které je založené na písních z mého stejnojmenného cédéčka. Ty jsou založené na písmenkách abecedy," popsala Amálka K. Třebická.

Největší ohlas sklidila kapela Jamieho Marshalla The Amplified Acoustic Band. Na závěr vystoupení vzala nástroje a šla mezi lidi do prostoru náměstí, kde hrála známý hit Knockin' on heaven's door, a rozezpívala tak všechny přítomné. „Na to, že je hrozné vedro, přišlo hodně lidí, poslouchali a vnímali nás. Bylo to opravdu skvělé," nadšeně sdělila kontrabasistka Svatava Hlávková Štěpánková. Dodala, že ve Veselí hráli už před měsícem jako předkapela Vladimíra Mišíka. Tehdy vzniklo pozvání na Bartolomějskou pouť. „Máme tady i tvořivé dílny pro děti a dospělé, živá zvířata a další atrakce," doplnil Blažíček. Děti se také mohly vyřádit na kolotočích nebo trampolínách.

Kromě výborné hudby byly k dispozici bohaté prodejní trhy, kde prodejci nabízeli oblečení, šperky, bylinky, keramiku, koření nebo pouťové perníky. Nechyběly ani stánky s jídlem a pitím, které byly v tak parném počasí zapotřebí. „Jsme tu na výletě na kolech a jsme nadšení. Škoda jen, že jsme nestihli celé vystoupení poslední kapely. Byla opravdu skvělá," zhodnotil pouť Milan Zástava.

Program pokračoval i večer. „K pouti se váže také večerní koncert duchovní hudby. Na večer je připravená Srpnová noc, což je tradiční rocková zábava. V neděli končíme poutní mší svatou," uzavřel Blažíček.