„O peníze tady nejde!“ rozhořčuje se nyní. Radnice prý chce zabránit tomu, aby na jednáních zastupitelstev vyslovil svůj postoj vůči nekalým praktikám na radnici. Na dva listy proto sepsal zvláštní přílohu Listů občanů Kyjovský Rebel a rozdával je po Kyjově.

Vše začalo v únoru, kdy Krajtlovi nepřišly na účet peníze na matku a začal se jich s letáky, na nichž stálo, že bezmocná důchodkyně nemá co jíst a další hanlivé výrazy na adresu vedení Kyjova, u radnice dožadovat. Jednadvacet tisíc korun, které pečovateli o jeho matku skutečně náležely, radnice nakonec vyplatila, ale Krajtlově sestře. Krajtl tvrdí, že protizákonně.

„O výplatu částky požádala sestra pana Krajtla, která je osobou pečující o jejich matku. K výplatě došlo, protože už na ni vznikl nárok,“ řekl místostarosta Kyjova Antonín Kuchař. Jenže podle důvěryhodného zdroje z radnice se Svatopluk Krajtl ještě tentýž den netajil tím, že si peníze od sestry vzal a zaplatil z nich zálohu na oslavu svých narozenin. „Peníze jsem nezneužil, jen jsem je použil v nouzi. A moje máti nehladoví, nebojte, to je jen žurnalistická nadsázka. Matce jsem půjčil pětačtyřicet tisíc korun na koupi bytu. Je to tedy částečná splátka dluhu,“ vysvětloval pak Krajtl.

Ten tvrdí, že s matkou v bytě bydlí a stará se o ni. Může to doložit i úředními doklady. „Sestra ji jen jednou týdně vykoupe a občas přinese něco napečeného,“ uvedl.

Na vedoucí sociálního odboru přitom podal čtyři trestní oznámení. Mimo jiné ji obviňuje z vydírání, útisku i neoprávněnému nakládání s osobními údaji. To proto, že když se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, podle jehož výsledku je psychicky nemocný, radnice použila jeho lékařskou zprávu a přesvědčila jeho sestru, aby se stala osobou pečující o bezmocnou matku.

„Došlo k padělání formuláře,“ tvrdí však Svatopluk Krajtl, který se i v této věci obrátil na policii.Dodal přitom, že nedostal od radnice žádné vyrozumění, že by pozbyl práva na výplatu dávek jako pečovatel o matku. „Poslední stav je takový, že příspěvek a starost o maminku má ta sestra, nicméně celý spis vezmu a předám ho právníkům, ať prostudují, jestli správní řízení bylo vedeno formálně správně,“ informoval tajemník radnice Milan Jagoš.