Celý průvod mířil od kulturního domu, Dolními i Horními Valy, mezi stánky tradičního jarmarku až před radnici, kde u tentokrát mlčící fontány bylo k vidění i slyšení udílení jarmarečního práva.

V tuto dobu se ale už řada dětí bavila v historickém ležení s kovářem nebo jejich zaujaté pohledy směřovaly na dravé ptáky za kostelem svatého Vavřince. „Odpoledne bude patřit převážně folkloru s vystoupením místních i vzdálenějších souborů. Blok večerních koncertů odstartuje od osmnácti hodin Huménečko, poté od 20.30 vystoupí Fleret a vrcholem večer bude kapela Queenie. V případě deště doporučujeme návštěvníkům vybavit se pláštěnkou,“ uvedla v pozvánce mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Velkoformátová malba Lenky Jurečkové ke Slováckému roku 2019 je nyní k vidění na zdi bývalého pivovaru v Kyjově.
Pivovar v Kyjově a obří malba Lenky Jurečkové láká na Slovácký rok. Podívejte se

Program slavností ale začal už v pátek. Počasí sice návštěvníkům pořadů nepřálo, přesto se podle ředitele domu kultury Petra Hrušky program měnit nemusel. Také v sobotu mají příchozí vstup na pořady zdarma.

To se ale změní v neděli odpoledne, kdy program na Masarykově náměstí bude stát dvě stovky, zlevněný vstup pro důchodce a děti vyjde na sedmdesát korun.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Svatovavřinecké si vyžadují také omezení v dopravě, v sobotu se tak autům kompletně uzavřelo Masarykovo náměstí a části Národní třídy od světelné křižovatky směrem k radnici. U fary pak bude uzavřená silnice i v následujících dvou dnech až do úterního úterního úklidu.