Pro letošní ročník si pro návštěvníky připravil i novinku. Skladba programu bude sice stejná, jako tomu bylo v předchozích letech, po letech ale pořadatelé obnovili autorské čtení. „Začneme klasicky vernisáží, po které bude pokračovat marionetové divadlo Kašpárek ze Bzence. Obvykle jsme měli po divadlu projekci posledního ročníku Besedy u Bigbítu, letos ji ale předběhne autorské čtení, které uvede autory z Ostravska. Po dokumentu bude opět dokument z tasovkého festivalu," uvedl Doboš.

Bohatý bude i hudební program. Představí se kapely Sto múch, Kozy, OxDivision, Obscure Apostol, The Truth is out There a hosté z Francie Shoot The Girls First. „Poslední jmenovaná kapela jede nyní po České republice turné se strakonickou kapelou The Truth is out There, tak jsme této příležitosti využili," uvedl Doboš a doplnil, že odkazy na profily všech účinkujících kapel najdou zájemci na facebookovských stránkách Szquarky day. Tam se také dozvědí, že své nástroje připraví i písničkaři Ros a Jimi.

Akce se letos naposled koná pod hlavním vedením Antonína Doboše. V příštím roce už by na ní mělo pracovat nové občanské sdružení, které ve Veselí nad Moravou v letošním roce vznikne.

Také v letošním roce si příchozí pochutnají na zabijačkové specialitě, podle které dostala akce název, škvarích. „Sedmým rokem už je bereme z Dolního Němčí, a máme je vyzkoušené. Jsou prostě nejlepší," pochválil volbu dodavatele Doboš.