„Většinou jezdíme na pozvání jako v případě tohoto tábora,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Jindy je přímo účastníkem tábora někdo z policejních řad. Pokud ale táboroví vedoucí nemají mezi sebou policistu a rádi by svým svěřencům předvedli něco z této profese, nemusí zoufat.

„Kontakt na policii není problém získat. Vedoucí se mohou také zeptat u nás, jestli jsme ochodní udělat ukázku, nebo prezentaci,“ přibližuje postup Zámečník.

Vřesovičtí táborníci měli možnost zhlédnou například ukázku policistů ze skupiny služební přípravy. „Najednou zasvištělo vzduchem tělo protivníka, na kterém jsme dětem demonstrovali, jak se policisté učí sebeobranu a jak zneškodňují pachatele,“ uvedl Zámečník.

Děti si mohly prohlédnout také zbraně, donucovací prostředky a pomůcky, které policisté používají pro výkon služby. „Vše si mohly pořádně osahat a vyzkoušet. Tahle část nebyla doménou pouze chlapců. Také dívky projevily zvědavost a zájem,“ informoval Zámečník. Nechyběl ani psovod se svým čtyřnohým kamarádem. „Ti dětem předvedli svou sehranost a radost pejska, když může plnit povely svého pána,“ uvedl Zámečník.

Školáci nepřišli ani o možnost prohlédnout si policejní auto a zakřičet si do megafonu. „Letos jsme už podobnou akci absolvovali na jarním táboře na Mlýnkách. Čekají nás ještě dvě akce v srpnu, jedna ve Vřesovicích, jedna ve Bzenci,“ zakončil Zámečník.