Naposledy uspěli začátkem března v Hradci Králové na Gastro Hradec Vitana Cup, kde škola bojovala o vavříny ve čtyřech kategoriích. „Jde o nejprestižnější soutěž v České republice. Každý rok jezdíme ještě na přibližně tři další. Zaměřujeme se hlavně na ty významnější," uvedla vedoucí učitelka oboru cukrář Libuše Maléřová.

Na různé soutěžní akce vyrážejí zástupci bzenecké školy už asi dvacet let. „Studenty si většinou vybíráme. Talent je vidět hned. Musíme ho podchytit a žákům předat další potřebné vědomosti," řekla učitelka.

Jednou z těch, komu se v Hradci Králové podařilo uspět, je studentka druhého ročníku Markéta Mlýnková. „Na soutěž jsem se připravovala čtyři týdny. Zaměřila jsem se hlavně na to, abych stihla časový limit," přiblížila Mlýnková. Za své dorty přivezla na Slovácko čtvrté místo a získala zlaté ocenění.

Zadařilo se i Michalu Jagošovi. Jeho monument z karamelu ocenila porota druhým místem. Navíc si odnesl zlaté ocenění, stejně tak jako čtvrtá Kristýna Lásková za obraz z kakaomalby. Nejlépe skončila rovněž zlatá Andrea Budínová, která zaujala ručně zdobeným dortem a umístila se na první příčce. Za účast v soutěži je vděčná. „Určitě to pro mě byla inspirace. Soutěž měla i mezinárodní zastoupení, takže jsem mohla na jednom místě vidět, jaké jsou trendy v jiných školách," svěřila se Budínová.

Podle Maléřové znají školy zadání dva až tři měsíce dopředu. „Prvotní podnět vzejde od mistra. Student do něj pak přináší svůj pohled. Vše je na domluvě, vyhrává ale nápad. Když totiž soutěžící udělá sebelépe něco, co už tu bylo, tak neuspěje," vysvětlila pedagožka a upozornila, že pro studenty jsou důležité také přípravy na soutěž. „Nejen ti, kteří se klání zúčastní, totiž vidí, jak se výrobek tvoří," doplnila.

Prestižní gastronomické akce lákají i takzvané hledače talentů. Účastníci tak mohou dostat například pracovní nabídku. „Vloni oslovili naši studentku, aby se přidala do týmu Asociace kuchařů a cukrářů a jako juniorka reprezentovala Českou republiku," uzavřela Maléřová.