Lekce jsou určené pro žáky devátých tříd, středoškoláky a dospělé. Tam je možnost i navazujících tanečních. Jako bonus se pak přidávají pyžamové party, country, salsa nebo folklorní kurzy. To, co se zúčastnění naučili, předvedou po deseti až dvanácti lekcích na závěrečném plese s programem.

Čím dál větší oblibě se těší takzvaný zouk, jehož první výuka se uskuteční už ve čtvrtek v Kyjově. „Je to brazilský párový tanec, který vznikl z lambady," přiblížila novinku lektorka Veronika Rejtková ze Salsy Kyjov.

Podle jejích slov je to sensuální a tulivý tanec, ve kterém jde o komunikaci mezi tanečními partnery, kdy muž vede a žena ho následuje. Zouk prý zaujme už na první pohled svým navazujícím a plynulým pohybem. Osm kurzů je spojených se salsou a zakončených tančírnou v Uherském Hradišti, kde se tančí třeba i angolská kizomba.

Králem swingu a celosvětovým trendem, který se projevil i na Hodonínsku, je Lindy Hop. Ten je možné se naučit od neděle pětadvacátého září pod vedením Familyswing v Kyjově. „Lindy Hop se tančil v Americe dvacátých, ale hlavně třicátých let minulého století," řekl lektor Radek Šůstek. V tomto případě se tancuje na rychlou i pomalou muziku. Má mnoho různých figur a prvků, které se dají kombinovat. Proto se doporučuje navštěvovat i lekce pro pokročilé. Kurz se skládá z pěti lekcí, které jsou zakončené tančírnou. „Desátého prosince nás čeká v Kyjově velká akce, kde zahraje swingová a bluesová kapela. Budou tam také dvacetiminutové ukázky různých tanců, které kromě Lindy Hop patří také pod swing, jako třeba charleston, balboa či jive," dodal Šůstek.

O oblíbenosti svědčí také reakce účastníků kurzu. „V kurzu naučili tancovat opravdu každého a když se někomu nedařilo, věnovali se mu individuálně. Moc jsme se bavili," řekla Šárka Neuwirthová, která za svým oblíbeným tancem dojížděla z Hodonína.