„První lekce začne šestnáctého září pod vedením tanečního mistra Libora Brožíka z Hodonína. Naplánovaných je deset lekcí, z toho desátá bude ta závěrečná. Otvíráme dvě kategorie, a to pro začátečníky a pokročilé,“ informoval programový vedoucí Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou Tomáš Vrba. Veselí se na podzim zaměří hlavně na klasiku, kterou tanečníci využijí hlavně na plesech. Latina dostane prostor na jaro. V předchozích dvou letech se ve Veselí vyučovaly při tanečních i folklorní tance, letos čeká na zájemce změna.

„Plánujeme spíše několik jednorázových výuk, zaměřených vždy na jeden určitý tanec,“ doplnil Vrba.

Dvaadvacátého září začnou taneční kurzy určené studentům v Kyjově. Podle programové vedoucí kyjovského domu kultury Jany Procházkové se tentokrát otevře kurz pouze pro začátečníky.

„Zato ale ve dvou skupinách. Ta první začne v osmnáct hodin, druhá poté ve dvacet hodin. Studentů se nám letos přihlásilo hodně,“ uvedla Procházková s tím, že taneční jsou připravené i pro dospělé. „Ty budou až po Novém roce. Záleží ale na zájmu lidí,“ doplnila.

Kurzy pro studenty i dospělé už má naplánované i Hodonín. Studentské taneční, které budou v rozsahu čtrnácti lekcí, začnou dvanáctého září nultou hodinou.

„V této hodině se tanečníci rozdělí do kurzů, které budou dvojí, a to odpolední a večerní. Kurz, který bude vždy v pondělí vyjde na tisíc korun,“ uvedla Miluše Šafránková pověřená řízením hodonínského domu kultury.

Pro dospělé v neděli

Dospělí si poprvé zatančí druhého října a jejich tanečním dnem bude vždy neděle. Kurzovné vyjde na osm set korun. Oba kurzy povede stejně jako ve Veselí nad Moravou Libor Brožík.

Zájemci o taneční si za kurzy v letošním roce připlatí všude kromě Hodonína. „Zdražovat nejspíš budeme. Deset lekcí ale vyjde do tisíce korun,“ sdělil za Veselí Vrba.

O padesát korun víc si připlatí také studenti v Kyjově, které letos kurzovné vyjde na osm set padesát korun. „Je to za třináct lekcí, kterými provede taneční mistr z Uherského Hradiště Tomáš Horvát,“ dodala Procházková.

V Hodoníně se v letošním roce zdražovat nechystají.