Dannyho a Danielu budou moci lidé sledovat nejen přitom, jak připravují své dobroty, ale také jak se vyrovnají s tlakem emocí a konkurencí dalších devíti párů a zejména porotců. Ti budou nekompromisní. Soutěžícím se totiž bude pod ruce dívat Zdeněk Pohlreich, i s jeho břitkými komentáři, a druhý kulinářský mistr Martin Svatek.

„Je to moc pěkná show. I když se stupňuje nervozita s tím, jak se přibližuje den, kdy soutěž odstartuje v televizi. Jsem zvědavý, jaké pak budou reakce,“ svěřil se Danny Kordula, rodák z Ratíškovic, který poslední čtyři roky bydlí v Novém Poddvorově.

Pětapadesátiletého gurmána a jeho osmnáctiletou dceru tak lidé z celé republiky uvidí v soubojích nad žhavými uhlíky, kde se deset týmů utká o Grilmastera roku. Unikátní je pořad také v tom, že soutěžící grilují speciality i pro různé skupiny z řad veřejnosti s tím, že tito hostující porotci jsou pro páry nad grilem do poslední chvíle utajené.

Čeští a moravští vinaři se zapojili do iniciativy Pozor! Křehké. Na snímku Ctirad Králík, sklepmistr Sedleckých vín.
Pozor! Křehké, vzkazují vinaři z jihu Moravy. Daň na tichá vína je znovu ve hře

„Jsem velice rád, že jsme se tam dostali. Mohli jsme v show ukázat a také zjistit, co v nás je,“ podotkl Kordula. Ten má s grilováním dlouhodobé zkušenosti, které sbíral léta v americkém Chicagu. Odkud se domů na jih Moravy vrátil před dvanácti lety i s manželkou a dvěma dcerami.

Taky si už vyzkoušel atmosféru televizní soutěže, a to před deseti lety, v Prostřenu. Svou vítěznou pouť tehdy zakončil grilovaným vepřovým. „Bylo to fajn, ale Česko na grilu je úplně jiný level,“ řekl Kordula, který tentokrát vytvořil rodinný tým se svou dcerou, studentkou gymnázia Danielou.

Českem na grilu provedou známí moderátoři Tomáš Zástěra a Patricie Pagáčová.