Zorganizovalo ho herecké sdružení V karanténě. „Když hrajeme na vesnici divadlo, tak před ním uděláme průvod, aby se lidé dozvěděli, že se něco děje. A to dost podobné fašanku,“ řekl vedoucí sdružení Jan Orava.

Ve správném termínu se jim fašank nepodařilo připravit, protože sál, místní sokolovny byl obsazený plesy. „Teď alespoň máme sníh. Všechny ostatní fašanky se museli obejít bez něho,“ reagoval Orava na pořádnou sněhovou přeháňku, která před začátkem obchůzky masek řádila na Hodonínsku.

Do ulic se vydal nejen medvěd, smrtka nebo cikánka, ale i masky, které tradiční fašank nezná, například kobliha a král. „Koblihu jsme vymysleli proto, že večer pořádáme košt této pochoutky. Všichni místní vědí, že v Těmicích je starostou Král, proto bude tato maska účinkovat při pochovávání basy,“ dodal Orava.

Starosta Karel Král si myslí, že obnovení fašanku po čtyřiačtyřiceti letech je dobrý nápad. „Je to krásná obroda tradic, já myslím, že se udrží i v budoucích letech,“ řekl Král.

Večer čeká těmické ještě pochovávání basy a fašanková zábava s koštěm koblih, na kterou se během dne pečlivě připravovali místní hospodyňky. „Do těsta se musí přilít trochu rumu,“ radila Marie Zemanová, která připravila koblihy se zapečenou čokoládou a marmeládou i pro členy fašankové družiny.

Pekli ale také muži. Například Jan Lada se pokusil o koblihy se strouhanými jablky v těstu. Recept prý slyšel v rádiu.

Členové sdružení slíbili, že za rok se už fašank sejde ve správném termínu.