Nového místostarostu měli těmičtí zastupitelé na svém zasedání zvolit uplynulý pátek. „Předpokládám, že půjde o jasnou volbu," řekl před zasedáním starosta Karel Král.

Jeho optimismus překazilo nerozhodné hlasování. Ze tří možných adeptů nakonec do funkce nebyl zvolen žádný. „Dva získali po třech hlasech pro a po třech hlasech proti. V obou případech se jeden ze zastupitelů zdržel hlasování," informoval starosta Těmic.

Starostu Krále tak čekají další zhruba tři měsíce ve funkci bez svého statutárního zástupce. On sám v tom nevidí problém. „Na dovolené jsem byl ještě před prázdninami a vše fungovalo bez problémů. Místostarosta mě sice má zastupovat, když tu nejsem, zatím mě ale nepřítomnost takového člověka nijak neomezila," uvedl starosta.

Na dalším zasedání

Bývalá místostarostka Marie Vítková na jaře zemřela. „K této události došlo asi dva dny před tehdejším zastupitelstvem, proto jsme se volbou člověka na toto místo nezabývali," sdělil Král. Nového zástupce starosty by tak měli zvolit na svém dalším zasedání. Přesný termín zatím není jistý. „Schůzi musíme mít do tří měsíců. Zřejmě to však bude dříve, vzhledem k plánované stavbě v Těmicích," ujistil Král.

O post druhého muže obce se ucházeli Vojtěch Špendlík a Ladislav Uhlíř. Po hlasování ale skončili se stejným nerozhodným přídělem. V pořadí třetím navrženým byl Radek Kostrhůn. Ten nakonec získal jen jeden hlas, který si dal sám sobě. „V zastupitelstvu dostal místo po zesnulé místostarostce, protože byl dalším na kandidátce. Zastupitelem je teprve dva měsíce. Nikdo ho tedy nevolil," upřesnil Král.