V letních měsících roku 2009 se mohou návštěvníci českých a slovenských hradů a zámků na svých cestách setkat s družinou dobově oděných templářských rytířů vedenou velmistrem Komturem Ekkem.

Rytíř Komtur Ekko z rytířského řádu Templářů se již čtvrtým rokem vydává se svojí družinou na víkendovou pouť. V rámci hradních slavností, jarmarků a dalších dobových akcí na vybraných památkách představí templářská družina vína z produkce Templářských sklepů Čejkovice.

V dobově stylizovaném stánku mají návštěvníci možnost zdarma ochutnat některá z templářských vín. Pokud návštěvníkům víno zachutná, mohou si jej na místě i zakoupit. Nákupem každý přispěje na renovaci kulturních památek.

„Cílem akce Putování s Templáři totiž není jen ochutnávka templářských vín, ale také pomoc s obnovou důležitých památek české historie,“ uvedl obchodní a marketingový ředitel Templářských sklepů Čejkovice Lukáš Lukáš.

Každý návštěvník, který si zakoupí láhev templářského vína, tím nepřímo přispívá na obnovu dané památky. Deset procent výdělku, tedy jakási obdoba středověkého desátku, putuje po ukončení akce přímo do rukou správy hradu nebo zámku.

Kdo právě teď vyráží na dovolenou, může templáře potkat tento víkend v severních Čechách na hradu Grabštejnu a následující víkend na hradu Loket v západních Čechách.