„Rýma, bolest v krku a kašlání mě trápily celý minulý týden, naštěstí se po víkendu cítím mnohem líp, takže se mohu naplno vrhnout do práce," svěřila se v pondělí odpoledne Barbora Lahová.

Útok nemocí dýchacích cest se projevil i na účasti na některý kulturních a osvětových akcích. „Na předváděcí akci ke světovém dnu zdraví měly dorazit čtyři pracovnice ze státního zdravotního ústavu a měly informovat o prevenci rakoviny prsu a předvést vestu na vyzkoušení. Ale nakonec mi zavolaly, že tři ze čtyř jsou nemocné," uvedla hodonínská koordinátorka Zdravého města Ivana Hájková. Nakonec tak při předváděčce zaskočily za pracovnice ústavu zdravotní sestry z hodonínské nemocnice.

Jsou na ústupu

Ještě razantnější dopad měla nemocnost na charitní koncert. „Museli jsme jej kvůli zdratovním problémům muzikantů odvolat," řekl ředitel hodonínské Oblastní charity Václav Salajka.

Situace s chřipkami a nemocemi dýchacích cest se už postupně zlepšuje. „Podle posledních informací je v našem okrese osm set dvacet šest nemocných na sto tisíc obyvatel. V tomto období jde o běžnou nemocnost," sdělil vedoucí epidemiologického oddělení hodonínského územního pracoviště krajské hygienické stanice Libor Šmíd s tím, že ještě o něco více zůstávají nemocné děti.

„Je dobré dodržovat obecná pravidla, jako jsou dostatek vitamínů, tekutin a především posilování imunitního systému," uvedl Šmíd. S oteplováním má nemocnost odeznívat.