„Mohu potvrdit, že termín ustavujícího zastupitelstva platí. Tomu, jestli bude koalice do té doby sestavena nechávám volný průběh. Není to nic zásadního, zákon neřeší, že by to tak muselo být. Pokud bude, pro město to bude jedině dobře. Pokud koalice nevznikne, bude se muset jednat dál,“ informovala starostka Hodonína a lídryně ODS Milana Grauová.

Ke koaličním vyjednávám uvedla pouze to, že občanští demokraté jednají s několika stranami. „V současné době nemohu říct, že bychom došli k nějakému významnému posunu, či rozlousknutí situace,“ sdělila.

O tom, že se do ustavujícího zastupitelstva koalice vytvoří, je přesvědčený lídr Nezávislých Igor Taptič. „Myslím si, že v koalici budeme. Teoreticky se ale může stát cokoliv,“ řekl.

Ve vyjednáváních pokračují i sociální demokraté, kteří v říjnových volbách získali sedm mandátů. „Slyšel jsem, že některé strany jednaly ve středu, my tedy ne. Oslovily nás tři strany, které by s námi chtěly jednat, a to lidovci, občanští demokraté, Nezávislí a Změna, se kterými budeme dnes jednat. Uvidíme ale, jak to bude, co nám kdo nabídne. Máme své požadavky, od kterých nebudeme ustupovat, protože už jsme ustoupili dost,“ uvedl ve čtvrtek lídr sociálních demokratů Jiří Mráka.

Hodonín je posledním městem na Hodonínsku, které svolalo zastupitelstvo. Jasno už je ve Strážnici, Vracově, Dubňanech, Ždánicích, Kyjově i Bzenci. Veselí rozhodne v pondělí.