Její práci provází kropení, aby obyvatele blízkých domů netrápila oblaka prachu. Hotovo má být nejpozději do konce září.

„Připravujeme podmínky pro budoucí záměr. Budeme doufat, že se najde investor, který je splní, vyhraje s nejzajímavější nabídkou pro město a podle ní bude stavět,“ uvedl místostarosta Daniel Čmelík s tím, že soutěž chce radnice otevřít na podzim.

Preferuje bytové domy se službami. „Dokážuju si představit, že firma, který by měla zaplatit za městský pozemek peníze, by místo nich městu nabídla vlastnictví určitého počtu bytových jednotek v nově vzniklém objektu,“ upozornil místostarosta.

Část těchto městských bytů by pak radnice mohla využít pro startovací bydlení pro mladé rodiny. „A to za takové peníze, aby si část výdělku mohly spořit a v budoucnu dosáhly na vlastní bydlení v Kyjově,“ doplnil Čmelík.

Část opozice má obavy, aby demolicí uvolněné prostory nezaplnila dlouhodobě jen parkující auta. I když ani je nechce podcenit. „Přihlížíme k tomu, co se navrhuje, byty, obchody a parkovací místa. Ty tady chybí už teď. Především když je na letním kině úspěšnější vystoupení, tak není kde zaparkovat,“ řekl zastupitel Antonín Rajda. Přesto by raději viděl zaparkované vozy dál od centra.