Od jiných se liší tím, že pomáhá zcela zdarma. „Díky tomuto programu mohou lidé z Kyjovska probrat své problémy s odborníkem. Ten jim bude k dispozici vždy dvakrát týdně," přiblížil novinku vedoucí odboru sociálních věcí Jaroslav Řihánek.

Program se jmenuje SOS první pomoc v krizi a je součástí kyjovské rodinné politiky. Už od čtrnáctého července má psycholog Vojtěch Výleta dveře otevřené všem potřebným. Až do dvanáctého srpna ordinuje každý čtvrtek odpoledne od jedné do pěti hodin. V pátek má pak vyhrazený čas dopoledne od osmi do dvanácti.

Další sezení je možné naplánovat od září, jen s tím rozdílem, že dopolední hodiny jsou určené pro čtvrtek a odpolední pro pátek.

Město si od nové psychologické poradny také slibuje, že lidé nebudou muset čekat ve frontách a výrazně se zkrátí čekací doby. U psychologů je často potřeba se objednávat dopředu. To ale není v kritických okamžicích ideální. „Krizová poradna bude pro zájemce z Kyjovska zdarma, lidé se nemusí bát vysokých účtů za terapii," vysvětlil kyjovský starosta František Lukl a dodal, že město náklady pokryje ze svého rozpočtu.

Centrum sociálních služeb zahájilo provoz v prosinci 1994 jako Pečovatelská služba Kyjov. Současný název má od roku 2011.