Pestrý výběr sportovních a volnočasových aktivit, které by mohlo v budoucnu Veselanům nabídnout první aquacentrum na Hodonínsku. Vše ale záleží na tom, jestli se dvěma odvážlivcům, Martinu Těthalovi a Milanu Schmeisterovi, podaří sehnat peníze.

„Samotný nápad vznikl před více než rokem. Původně jsme ve Veselí chtěli udělat nějaké větší, pěkné fitcentrum. Nakonec se ale myšlenka rozrostla,“ vzpomíná Těthal. Ten se poprvé s aquacentrem setkal před třemi lety v Německu.

To veselské by mělo vyrůst na náměstí 24. dubna a ne náhodou. Kromě relaxace a pohybu by mělo mít ještě další funkce – zabránit hluku a stínit. „Náměstí čtyřiadvacátého dubna je jediná lokalita, kde vážně uvažujeme o výstavbě rodinných domů. Ta je podmíněna jednou věcí, a to odstíněním zástavby buď protihlukovou stěnou, kterou ale stavět nechceme, nebo jiným objektem,“ uvedl veselský místostarosta Vilém Reichsfeld. Tím by se mohlo stát právě aqua a fitness centrum.

Tobogán i aerobic

Zatím je však celý nápad zpracovaný pouze na projektovém papíře. Jeho pojetí je však moderní a nápadité.

Projekt rozděluje aquacentrum do dvou pater. V přízemí by měli návštěvníci najít sprchy, plavecký a zážitkový bazén s masážními lehátky a hydromasážemi.

„Vše bude vyhřáté na sedmadvacet stupňů. Voda v zážitkovém bazéně bude mít ještě o tři stupně víc,“ popisuje Schmeister. Návštěvníci se mohou těšit také na vířivku, saunovací kouty a brouzdaliště. Hlavním lákadlem by měl být tobogán.

První patro bude určeno sportovcům, kteří si rádi zahrají squash, zacvičí aerobic, zajdou na spinning nebo si vychutnají oběd či kávu v nekuřácké restauraci. „Dominantou patra bude prosklené fitcentrum, ze kterého půjde vidět do zážitkového bazénu,“ doplnil Schmeister.

Důvod, proč se oba muži k tomuto kroku rozhodli, byl, že Veselí podobné sportovní a relaxační zázemí chybí. „Spinning ve městě je, stejně jako aerobic. Vše je ale roztroušené. Naším záměrem bylo vytvořit místo, kde si budou moct lidé zacvičit, relaxovat, a to pod jednou střechou,“ vysvětluje Schmeister.

Předběžně vychází stavba areálu na sto milionů. A právě na penězích zatím projekt ztroskotal.

„Když jsme s plány začali, měli jsme strategického investora, který během současné krize couvl. Vše je tak zatím v nedohlednu,“ posteskl si Těthal a dodal, že pokud by se měl projekt dotáhnout do konce bez investora, bude potřeba založit akciovou společnost. „Akcionáři by museli počítat s tím, že se jim peníze vrátí nejdříve za deset let,“ počítá.

Oba muži se totiž shodli na tom, že areál by měl sloužit především lidem a tak vstupné nebude nijak závratné.

Přes týden by návštěvníci za hodinu zaplatili sedmdesát korun, o víkendech o deset korun víc.