Ve druhé polovině srpna přinesl houbař z Vracova z lesa pýchavku obrovskou, známou také jako vatovec obrovský.  „Většinou bývají tři, teď je bohužel jen jedna, ale i tak mám z ní velkou radost," pochlubil se houbař. Pýchavka obrovská vážila téměř 800 gramů. Kouzelné místo, které se nachází na okraji Vracova směrem na Vlkoš, našel už jeho otec. Obří nález skončil nakrájený na plátky a usmažený jako řízky.

Byznys s marihuanou

Tři generace jedné rodiny si řádně zavařily. Za organizovaný byznys s velkým množstvím marihuany jim hrozí až dvanáct let vězení. Část z jedenácti zadržených je podle informací Deníku z Kyjovska.  Policie zabavila více než půl metráku sušené marihuany. Šest lidí skončilo v listopadu ve vazbě.

Zdroj: policie

Miss Roma

V hodonínském kulturním domě se konal 19. ročník soutěže Česko-slovenská Miss Roma. O korunku krásy se popralo jedenáct finalistek. Odborná porota rozhodla, že letošní titul Miss Roma získá sedmnáctiletá Lucie Tulejová z České Lípy. Cenu první vicemiss si odnesla osmnáctiletá Vanesa Hrabalová. Třetí místo obsadila sedmnáctiletá Stanislava Kroščenová ze Spišského Štvrtoku.

Nadávky na žákovském utkání

Něco takového nepatří ani do dospělého fotbalu, natož do utkání dětí. Duel jihomoravského krajského přeboru starších žáků mezi domácím Baníkem Ratíškovice a hostujícím MSK Břeclav se změnil v přehlídku urážek a sprostých nadávek na adresu rozhodčího Přemysla Kulíška.

Zdroj: FOSFA MSK Břeclav

Nový aquapark

V září otevřel nový aquapark v Kyjově. Moderní areál s tobogánem a saunovým světem nemá v regionu konkurenci. Nabízí plavecký bazén, tobogán i saunový svět. Šlo o největší investici v historii města.