Vedení města sbírku otevřelo k 1. listopadu, po dvou týdnech jsou ale reakce mizivé. V době odevzdání tohoto textu bylo na účtu tři sta korun od dvou lidí.

Zástupci hodonínské radnice přitom spuštění zdůvodňovali opakovanými dotazy obyvatel a firem, zda je možné na obnovu lesa ještě přispět. Předchozí sbírky již skončily, celkem v nich bylo devětašedesát milionů korun.

Na Čerty z Rakouska se v Hodoníně přišly podívat zástupy lidí.
VIDEO: Obří zájem o čerty v Hodoníně, krampusové se usadili v Bažantnici

Místostarosta Hodonína Ondřej Fialík na dotaz Deníku zopakoval, že impulsem pro zřízení nového účtu byly podněty možných dárců.

„Zřízení transparentního účtu je nejjednodušší možnost, kterou pak mohou využít. Že jsou na něm po dvou týdnech zatím tři stovky, nic neznamená,“ reagoval místostarosta.

Kolik peněz je na obnovu lesa v Bažantnici potřeba, není podle něj zcela jasné. „Obnova v podobě vysazení sazenic bude pomalu u konce, ale na etapy bude vznikat i lesopark. Nejde jen o to, dostat se na původní stav, ale místo posunout zase dál. Podobně jako u sportovní haly a Základní školy U Červených domků,“ sdělil Fialík.

Minimálně na sociálních sítích vzbudila informace o nové sbírce řadu kritických reakcí. Mnozí jsou přesvědčení, že peněz se již vybralo dostatek.

Mluvčí Hodonína Josef Horníček k rozdělování peněz z předchozích sbírek

  • „V předchozích dvou sbírkách se shromáždilo přibližně 69 milionů korun. Výtěžek sbírek byl rozdělen mezi hodonínské občany a podnikatele, jejich majetek byl poškozen (45 milionů korun), čtyři poškozené obce (14 milionů korun) a na obnovu městského majetku (10 milionů korun).“