I když se Nygrýnová na moravské derby těšila, žádné napětí ani chvění necítila. Rodačka z Veselí nad Moravou zápasy s bývalým klubem tolik neprožívá.

„Holky, se kterými jsem dříve hrávala, v kádru Veselí nejsou. Vyhecované to bylo hlavně kvůli divákům. V hledišti mě totiž znala spousta lidí," řekla šikovná spojka, která měla v ochozech rodinu i kamarády. „Rodiče vždycky stojí při mě, ať hraji za kohokoliv," uvedla Nygrýnová.

Studentka zlínského gymnázia T.G.M. měla z těsné výhry velkou radost. Výsledek 21:19 totiž udržel celek z Valašska ve hře o postup do play-off.

„Vítězství je hodně důležité. Body jsme nutně potřebovali. Teď to máme ve své moci. Pokud vyhrajeme s Olomoucí, zahrajeme si o medaile," uvědomuje si Nygrýnová.

Zlín se však v Hluku, kde se sobotní derby odehrálo, dlouho trápil. „Utekl nám začátek. V úvodu utkání jsme obdržely pár laciných branek. Naopak samy jsme se v koncovce trápily. Musely jsme dohánět náskok soupeře. Naštěstí se povedlo výsledek otočit," řekla Nygrýnová, která se na obratu podílela jedním gólem.

Hostující tým zlepšil po přestávce obranu a navíc začal střílet góly. Nervóznímu družstvu pomohla poločasová přestávka i krátká domluva kouče Sabadky.

„Trenér nebyl spokojený s naším výkonem, což nám dal o poločasové přestávce najevo. V kabině jsme si to všechno vyříkaly," pronesla Nygrýnová. „Do druhého poločasu jsme nastoupily úplně jinak. Byly jsme koncentrované, proměňovaly šance," pokračovala. „Hlavně se ale změnil náš přístup. Chtěly jsme vyhrát, což se ukázalo i na palubovce," dodala.

Veselská odchovankyně ve Zlíně působí již několik let. Talentovaná spojka, která prvního května oslaví devatenácté narozeniny, patří ke stabilním hráčkám interligového týmu. Svými výkony se vypracovala až do juniorské reprezentace. Na návrat domů sympatická hráčka momentálně nepomýšlí. „Třeba se jednou do Veselí vrátím, ale teď to v plánu určitě nemám," dodala Nygrýnová.