Upozornila, že výsledky svědčí o velké píli a sebezapření. A to nejen děvčat, ale také těch, kteří je trénují. „Nastudovat sestavu nám trvá zhruba rok. Začínáme v září. Do Vánoc by ji měly mít holky zvládnutou. Potom už dolaďujeme detaily," uvádí Defeldová. Přiznává, že bez své dcery Denisy, která Dejny vede spolu s ní, by tak daleko nedošla. „Je naším hnacím motorem. Vymýšlí choreografii a dívky pečlivě připravuje a trénuje," říká.

Inspiraci na nová představení čerpají z pohádek, muzikálů i filmů. „Nad vymýšlením strávíme poměrně dost času. Je potřeba sladit i kostýmy a hudbu," vysvětluje oceněná žena. Podle ní by správná mažoretka měla mít cit pro hudbu. „Nejenže musí správně držet tělo a pochodovat, ale velmi důležitá je také práce s hůlkou," tvrdí s tím, že je dobré vychovávat mažoretky už od raného věku. „Dostanou tak veškerý základ, který potřebují. Od držení těla až po návyk docházet na tréninky a soutěže," sděluje Defeldová.

Mažoretkový sport ale také něco stojí. „Šaty nejsou zrovna levné, dále si platíme na soutěžích startovné a dopravu autobusy. To ani nemluvím o čase, který tomu všichni věnujeme," dodává.