Pořadatelé připravili pro ty nejlépe hodnocené výrobce, které vybrala patnáctka degustátorů, zajímavé ceny – mlýnek na maso, nákroják, sadu nožů a plakety.

Mezi domácími výrobci zvítězil Ladislav Černohorský z Kolovrat. Druhý byl právě hlavní organizátor koštu Valdemar Sedláček. „Dal jsem dohromady polozmrzlé vepřové a hovězí maso v poměru patnáct ku pěti. Udil jsem na tvrdém dřevě a použil jsem klasické koření – sůl, pepř, kmín drcený a celý, sladkou a pálivou papriku a pochopitelně česnek," prozradil svůj recept na stříbrný klobásek Sedláček.

Třetí skončil teprve čtrnáctiletý Lukáš Ráchel z Liptovského Hrádku. „Klobásy jsem začal dělat před třemi lety, když mi bylo jedenáct. S nápadem přišli rodičové, kteří je vyráběli už dřív. V Žarošicích jsem úplně poprvé a na soutěžní klobásky jsem použil recept z internetu, který jsem si přizpůsobil podle sebe," řekl čtrnáctiletý Lukáš Ráchel.

Kategorii živnostníků ovládla řeznictví z Břeclavska. Zvítězilo podivínské U Rybků, druhý byl týnecký Žůrek a třetí slavkovský Kuda. Nejlepší z Hodonínska skončilo Maspro, které obsadilo šestou příčku.