Letošní Tříkrálová sbírka se koná od 1. do 14. ledna. Jen v Hodoníně má zdejší obyvatele navštívit asi šedesát charitních skupinek. Ty další organizované Oblastní charitou Hodonín zavítají do téměř sedmdesáti obcí Hodonínska, Slavkovska a Bučovicka.

„Sbírka je dílem velké ochoty a nasazení lidí ve vesnicích a městech, kterým chci nesmírně poděkovat. Pomáhají totiž organizaci, která dál pomáhá lidem. Pomoc je pak cílená sem do regionu,“ uvedl ředitel Oblastní charity Hodonín Václav Salajka před hlavním koledovacím dnem, kterým je letos tříkrálová sobota.

Na seznam nebezpečných potravin Státní zemědělské a potravinářské inspekce se dostaly těstoviny, které prodával Kaufland v Konečné ulici v Hodoníně.
Inspekce v supermarketu v Hodoníně, rizikové těstoviny mohly způsobit až otravu

Zároveň připomněl, že sbírka je vytvořená hlavně jako pomoc lidem v nouzi. „Především v naší oblasti a naší republice. Do těžké životní situace se v dnešní době může dostat kdokoliv, a proto je důležité mít pomoc na blízku. Sbírka je členěna tak, aby se dalo rychle reagovat na neočekávané události, které jak víme, bohužel nastávají,“ vysvětlil ředitel hodonínské charity.