„Maminka je v nemocnici a já si maluji pokojík. Ale počkejte chvilinku," tak přivítal tříkrálové koledníky devítiletý klučina z Marxovy ulice v Hodoníně. Ten se za chvilku vrátil. „Po chvíli přiběhl, vsunul otvorem do kasičky papírovou bankovku. Stál tam jako by v tu chvíli splnil ten nejdůležitější úkol na světě. V očích mu dětsky hrály šibalské plamínky. Slušně pozdravil a dveře se zavřely," tak popsal jeden ze svých zážitků tříkrálový koledník Zdeněk Janás.

Nakonec koledníkům hodonínské Oblastní charity přispěli lidé více než dvěma miliony dvě stě čtrnácti tisíci korun. V oblasti samotného Hodonínska pak dary koledníkům přesáhly milion dvě stě osmdesát sedm tisíc korun. „Je to úplně nádherné. Nečekala jsem letos takový výtěžek, je více nezaměstnaných a navíc se lidem zvyšují různé poplatky. Jde ale vidět, že lidé mají charitní cítění. Děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům," říká koordinátorka Tříkrálové sbírky Ludmila Malá.

Ta upozornila také na to, že sbírka má i další rozměr kromě pomoci potřebným, a tím je setkávání s lidmi. „Jedna starší paní nám řekla, že v posledních letech neměla tak příjemnou návštěvu jako koledníky Tříkrálové sbírky, kteří jí i zazpívali," vzpomněla si Malá.

Podle ředitele hodonínské Oblastní charity Václava Salajky půjde většina výtěžku sbírky na další charitní projekty, například na kompenzační a rehabilitační pomůcky, polohovací postele, rozjezd charitních středisek či na pomoc v oblastech živelných katastrof. Třináctý ročník Tříkrálové sbírky se uskutečnil od 2. do 14. ledna.