Podobná situace je také ve Veselí nad Moravou. V součtech tam zatím chybí Nová Lhota a část Veselí nad Moravou. Zatím je sečteno téměř sedm set šedesát tisíc korun. V minulých letech se na veselském děkanátu podařilo vždy těsně přehoupnout hranici osmi set tisíc korun.

Oblastní charita Hodonín má sečteno asi polovinu svého děkanství. Zatím je výsledek téměř stejný jako loni – milion šedesát tisíc korun, což je zhruba stejný obnos jako v minulém roce. „Lidé nám ale nedarovali jen české koruny, ale například jeden Kanaďán přispěl do sbírky dolary," sdělila pracovnice hodonínské Oblastní charity Ludmila Malá.

Asi jeden z nejkrásnějších obrázku solidarity se letos ukázal v hodonínské ulici Pravoslava Veselého. „Celá třída dětí z mateřské školky nám dávala do kasičky po koruně," připomněla si nádherný okamžik Malá.

Další zajímavostí letošní Tříkrálové sbírky v Hodoníně byl koňský doprovod. „Lidé jsou opět štědří a jsou k nám stále vstřícnější. Někde přispěli více, někde méně než loni, například v Dubňanech lidé přispěli hned o několik tisíc víc," podotkla Malá.

Sbírka pokračuje na půdě hodonínské Oblastní charity i v neděli, a to v Želeticích a Mutěnicích. Třináctý ročník Tříkrálové sbírky skončí v pondělí 14. ledna.

Hodonínská Oblastní charita vypravuje celkem pět set padesát skupinek, které jsou dvou až čtyřčlenné.