V době od prvního ledna do jednatřicátého prosince 2009 se myslivcům podařilo ulovit hned několik medailových kusů. Nejvíce u srnců.

„U těch jsme měli za loňskou sezonu rekord v počtu medailových trofejí, a to dvaatřicet. Z toho jsou tři zlaté, sedm stříbrných a dvaadvacet bronzových, což je rekord, který já osobně nepamatuji. Myslím, že budeme letos v celorepublikové soutěži nejlepší okres,“ vyzdvihl předseda Okresního mysliveckého spolku v Hodoníně Radovan Mančík a doplnil, že zvyšující se kvalita trofejí u srnců je dána přírodními podmínkami v regionu. „Dalšími faktory je i péče o zvěř a genetika,“ upozornil.

Každoročně se na výstavě, kde se sejdou trofeje z celé republiky, daří regionálním myslivcům také s trofejemi daňků a muflonů. „Začíná se nám dařit také s kňoury. Na loňské národní výstavě jsme měli dokonce nejvíc medailových trofejí kňourů,“ pochválil Mančík.

Vystavené trofeje mohou každoročně zhlédnout také ti, kterým je myslivost nebo pouze zájem o zvěř blízká. Letos se výstava trofejí uskuteční ve dnech 9. a 10. dubna v prostorách kulturního domu v Hodoníně.

„Devátého dubna je výstava určena dětem školou povinným. Pro ty budou jako každý rok připraveny přednášky, kterých se zhostí naši myslivci,“ zve žáky i pedagogy Mančík.

Desátého dubna pak bude výstava určena široké veřejnosti. „Veřejnost, která na výstavu zavítá, si bude moct pochutnat na zvěřinových specialitách. Připraven bude také košt vína,“ uzavřel.