Práci nad novým areálem pro opuštěná zvířata mají zatím architekti jen ve svém studiu. „Autoři studie, společnost MY3 architekti, zahájí co nevidět práce na projektové dokumentaci kompletní obnovy zničeného areálu. Předpoklad dokončení projektu je v květnu příštího roku. Součástí nového útulku bude nejen moderní provozní budova, ale také navýšený počet kotců včetně těch s venkovními výběhy,“ informovala mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Nový prostor má získat lepší rozmístění jednotlivých částí, kotce mají například více vyhovovat větším plemenům. Celkový počet míst pro psy bude jednatřicet. Chybět nemá ani protihluková stěna.

Vizualizace ukazují, jak má vypadat nový útulek pro psy v Hodoníně.
VIDEO: Máme záběry ze zničeného útulku pro psy, Hodonín jej obnoví příští rok

Dělníci se do výstavby podle mluvčí Kotáskové pustí za rok. „Předpokládané náklady na rekonstrukci útulku činí téměř pětadvacet milionů korun. Část pokryjí příspěvky dárců, část rozpočet města a předpokládá se také využití dotačních titulů,“ doplnila mluvčí.

Zdroj: Deník/Petr Turek

Hodonínští po tornádu nejprve využívali pomoc útulků v okolí. Nyní se už řadu měsíců spoléhají sami na sebe. „Samozřejmě se snažíme za každou cenu najít majitele. Případně pokud někdo psa odchytí, tak si ho třeba den či dva ponechá, než se majitel najde, a ten se také často nachází. V těch nejnutnějších případech máme dohodu se zoo, že nám umožňují kritické případy ubytovat,“ sdělil Deníku ředitel strážníků v Hodoníně Jindřich Vašíček.