Oba zde studují třetí ročník učebního oboru Truhlář a titul si přivezli z dubnové soutěže Truhlář Junior 2009, jež se uskutečnila na Střední odborné škole technické a Středním odborném učilišti Znojmo.

„Studenti vyrobili skříňku z masivní borovice. Byla to velmi náročná ruční práce,“ přiblížil praktickou část soutěže Stanislav Horňák, který oba chlapce učí nábytkářskému řemeslu ve veselském učilišti. „Kluci se opravdu ukázali,“ doplnil pyšně. Zhotovit výrobek přitom učni museli určeném v časovém limitu. Než ale přišla na řadu praktická zkouška, museli zvládnout ještě písmenný test z teoretických znalostí, jenž obsahoval pětadvacet otázek. I tady však oba studenti, kteří soutěžili ve dvoučlenné družstvu, uspěli.

„Dopadli výborně, protože oba dva jsou výborní studenti. Jako jediní dva ukončili školu s vyznamenáním,“ pochválil své odchovance ještě Horňák.

Soutěž Truhlář Junior roku 2009 byla určená žákům druhých a třetích ročníků oboru vzdělávání Truhlář a konala se pod záštitou Jihomoravského kraje. Pro veselské učiliště to však nebylo první vítězství. Podobných soutěží se zúčastňují pravidelně i obráběči a opraváři zemědělských strojů.