V sobotu 22. září pořádá spřátelený Klub turistov Holíč v sousední Slovenské republice tradiční turistický pochod Po stopách Márie Terézie. Vypsáno je několik tras o různých délkách pro pěší i pro cykloturisty.

Pro důchodce a rodiny s dětmi je určena trasa A o délce 6 km, trasa B je „Historická“ a má délku 10 km, trasa C má název „Vinohrady“ a délku 20 km, konečně trasa D je pojmenovaná „Sv. Margaréty“ a je dlouhá 15 km.

Dvě cykloturistické trasy mají shodnou délku 60 km, ale odlišnou trasu. Trasa E je nazvána „Napříč regiónom“ a trasa F „Pomoravím“ zavede slovenské cykloturisty do České republiky a u Lanžhota zpět na Slovensko a opět do Holíče.

KČT Hodonín neorganizuje společnou výpravu na tuto akci, ale doporučuje individuální návštěvu. Vhodný autobusový spoj odjíždí z autobusového nádraží v Hodoníně v 8.00 a v Holíči bude v 8.15. Návrat je možný autobusy z Holíče ve 14.30 a v 17.50.

Vzhledem k blízkosti je možné se na start dopravit i na jízdním kole, kolo zaparkovat na startu v „Dome turistov“, absolvovat zvolenou trasu a domů se vrátit opět na kole. Navrhujeme společný odjezd v 8.00 od hodonínského zámečku.