KČT připravil pro svoje členy i další zájemce autobusový zájezd na Olomoucko na sobotu 6. října. Cílem budou významné církevní památky Klášterní Hradisko a Svatý Kopeček. Kromě těchto objektů bude možnost navštívit známou zoologickou zahradu, nebo se projít okolím poutního místa ke zbytkům kartuziánského kláštera a k tereziánské pevnůstce.

Sraz přihlášených účastníků bude v sobotu 6. října v 6:45 a odjezd autobusu v 7:00. Předpokládaný návrat v 17:00 a příjezd do Hodonína v 19:30. Přihlášky se přijímají v Knihkupectví paní Zd. Dvořákové na Národní třídě č. 21. Cena zájezdu pro členy KČT Hodonín činí 130 Kč a pro nečleny 195 Kč.

Cykloturisté KČT Hodonín ani po úspěšném zahraničním zájezdu neukládají svá kola k zimnímu spánku a hodlají využít babího léta k najíždění kilometrů. V sobotu 6. října tak učiní na cyklotrasách na Hodonínsku a Kyjovsku. Učiní tak cyklistickou předehru ke známému Pochodu slováckými vinohrady o následujícím víkendu.

Sraz účastníků bude v sobotu 6. října v 8:30 na světelné křižovatce Brněnské a Žižkovy ulice u bývalých velkých kasáren. Návrat do Hodonína bude závislý na povětrnostních podmínkách a množství vzorků burčáku a mladého vína. Je naplánována následující trasa: Hodonín – pramen Kohútek – Zbrod – Mutěnice – Čejč – Hovorany – Šardice – Svatobořice-Mistřín – Milotice – Dubňany – Hodonín. Trasa je dlouhá asi 65 km a je vedena po asfaltových a zpevněných cestách s mírně zvlněným profilem v oblastech rozsáhlých vinohradů.