Sraz účastníků bude na autobusovém nádraží v Hodoníně v 9.15 a odjezd linkovým autobusem směr Čejkovice v 9.30 do Starého Poddvorova. Pěší procházka ze St. Poddvorova, kolem větřáku a do Čejkovic bude měřit asi 8 km a bude zakončena v restauraci místního hotelu ALBOR. Tam účastníky bude čekat společný oběd a po něm přátelské posezení s hodnocením uplynulého turistického roku a spřádáním plánů na ten příští. Určitě nebude chybět nějaká lidová či umělá písnička.

Pro turisty, kteří nepreferují chůzi (víme, že takoví jsou) je zajištěna doprava zvláštním autobusem. Sraz těchto účastníků bude v 10:45 u budovy PVT a odjezd zvláštního autobusu v 11:00 přímo do Čejkovic. Po skončení akce je zajištěn odvoz všech účastníků do Hodonína mezi 15. a 17. hodinou.
Na nákladech akce se budou účastníci podílet polovinou ceny oběda ve výši 60 Kč. Zbytek nákladů svým členům uhradí KČT Hodonín.

Přihlášky se přijímají do středy 6. listopadu v Knihkupectví paní Zd. Dvořákové na Národní tř. č. 21 v Hodoníně spolu s úhradou části ceny oběda.
Klub českých turistů Hodonín zve všechny své členy k účasti na závěrečné akci a přátelskému posezení.

Na sobotu 17. listopadu za zrušený autobusový zájezd do Blanska připravil KČT Hodonín zájezd zvláštním autobusem na slovensko-české pomezí v Bílých Karpatech, na Mikulčin vrch a Velký Lopeník. Na tento zájezd zveme kromě členů i další příznivce pohybu v přírodě. Sraz účastníků v 5:45 u budovy PVT na ul. Dukelských hrdinů v Hodoníně, odjezd autobusu v 6:00.

Připraveny jsou jako obvykle 2 trasy: Trasa A z obce Drietoma na území SR nedaleko od Trenčína, po červené přes Sokolí kameň (697 m; 5 km), Machnáč (771 m; 8 km) a Kykulu (720 n; 11 km) na Mikulčin vrch (799 m; 15,5 km). Zde možnost občerstvení na chatě Jana. Dále po zelené přes Malý Lopeník (881; 19 km) na Velký Lopeník (911 m; 20,5 km). Zde se od r. 2005 vypíná 22 m vysoká rozhledna. Sestup po žluté přes Malý Lopeník do obce Lopeník (550 m; 25 km), kde bude túra zakončena posezením v chatě rekreačního střediska.

Trasa B z obce Starý Hrozenkov – Rovné přes Chmelinec na vrch Hřibovňa (669 m), k pomníku letců a dále již po trase shodné se skup. A. Tato trasa má samozřejmě menší převýšení a bude dlouhá asi 17,5 km.

Důležité: nutný osobní doklad (OP nebo cestovní pas – Schengen ještě neplatí), kvalitní výstroj a obuv, vzhledem k možnému povětrnostnímu překvapení. Jídlo a nápoj na celý den – bude málo možností k občerstvení.

Cena zájezdu činí 60 Kč pro člena KČT Hodonín, 90 Kč pro nečlena. Závazné přihlášky se zaplacením ceny zájezdu podávejte v knihkupectví paní Dvořákové na Národní třídě v termínu do 15. 11. 2007.

Všechny srdečně zve a na společnou procházku uchvacující podzimní přírodou Bílých Karpat se těší J. Michenka a Kv. Pašek.