Domácí borci v pátek odpoledne nenavázali na loňské vítězství, i jejich sen o bronzu rázně ukončili jasnou čtyřgólovou výhrou hosté z Chotěboře.

Na oplátku do Hodonína přivezli na uhašení žízně soudek chotěbořského piva. „Jezdíme sem rádi, je to tady pohostinné s přátelskou atmosférou. Za posledních jedenáct ročníků jsme nevynechali ani jeden. Jednou jsme tady také vyhráli. Nechci říct, že nejde o výsledek, ale také se chceme vidět s vedením zdejší městské policie, s níž se známe už dlouhá léta. Bohužel naše městská policie je malá, takže jsem musel tým doplnit státní policií a úředníky,“ přiblížil Petr Doležal, kapitán a vedoucí strážník Městské policie Chotěboř.

Chotěbořští v Hodoníně obhájili třetí místo. Gólman Adam Buršík si navíc na Vysočinu odvezl cenu pro nejlepšího gólmana turnaje, když ve vyřazovacích bojích vychytal dvakrát čisté konto.

Slovenská Skalica bodovala

Ani to však nestačilo na celkové vítěze, ze slovenské Skalice. Ta v semifinále zvítězila až po penaltovém rozstřelu 3:1. Ve finále měli Skaličané lehčí úlohu, když porazili strážníky z Olomouce 6:3.

V duelu o první místo se dokonce střetli i dva průběžně vedoucí střelci, olomoucký Lukáš Kaďourek a skalický bombardér Pavol Masaryk. „Nejvyšší slovenskou soutěž hrával například ve Spartaku Trnava i Slovanu Bratislava,“ představil střeleckou hvězdu hlasatel a časoměřič Petr Vyškovský. Právě Masaryk po finálovém zápasu opanoval i tabulku střelců s osmi brankami.

Strážníci z hanácké metropole se opět vraceli domů z pohárem za druhé místo, okořeněným cenou pro nejlepšího hráče turnaje díky Lukáši Pagáčovi.

Pro domácí Hodonín zůstalo po loňském vítězství jen čtvrté místo. Zlepšit chuť si mohou Hodonínští na příštím turnaji městských policií ve Skalici. „Ten bude v březnu,“ doplnil šéf hodonínských strážníků Jindřich Vašíček.

15. ročník Memoriálu Zdeňka Jüstela v Hodoníně

finále: Skalica – Olomouc 6:3

o 3. místo: Hodonín – Chotěboř 0:4

semifinále

Hodonín – Olomouc 2:3

Skalica – Chotěboř 0:0 (3:1 pen.)

o 5. místo: Trnava – Frýdek-Místek 3:0

7. místo: Bohumín

sestava MěP Hodonín: Domanský, Beneš – Vanda, Morava, Kunč, Novotný, Vaculka, Uřičář, Petrák, Fukalík

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Lodě na Baťově kanálu vystřídali bruslaři, zamrzlý přístav je atrakcí

Bruslení v zamrzlých přístavech Baťova kanálu na Hodonínsku. | Video: Deník/Petr Turek