Právě pro ně funguje sbírka 4Nature. „Za první měsíc byla u nás vybrána ze vstupného na veřejnou sbírku krásná částka 46 912 korun,“ informovala mluvčí hodonínské zoo Marie Blahová.

Vysvětlila, že peníze budou posílat jednou za čtvrtletí rovným dílem na tři projekty podporující ohrožené živočichy. Mezi nimi jsou chráněné poloopice outloňové váhaví, které v Indonésii nejvíce ohrožuje nelegální obchod. Těžký život mají také nosorožci, kterým má pomoci sbírka. „Patří mezi ohrožené druhy, což způsobuje především pytláctví a zájem o jejich rohy,“ přiblížila mluvčí.

Ilustrační foto.
Jihomoravské zmrzliny s "příchutí" bakterií: víc než polovina vzorků byla špatná

Podobnému nebezpečí čelí i tygři ussurijští v Rusku. Právě jim pomáhá záchranná stanice sibiřského tygřího centra, kterému poputují nejen koruny ze vstupného skrz projekt Altaica, u jehož zrodu stál odborník na tyto šelmy Jiří Hlásenský. Hodonínští uspořádali v zoo i tygří aukci pro Altaicu. „Namaloval jsem tematickou desku, na kterou se mohli podporovatelé tygrů podepsat,“ sdělil místní malíř Petr Přikryl.

Například tygří obraz do dražby vytvořila malířka Nikola Biegunová. „S Altaicou a Jirkou Hlásenským jsem začala spolupracovat již dříve a celý projekt mě nadchnul, takže když se naskytla příležitost nějak přispět, neváhala jsem. Při té příležitosti jsem navrhla i trička, jejich koupi můžou zájemci také podpořit tygry a Altaicu,“ vysvětlila Biegunová.

Vlastnoručně podepsané sportovní oblečení věnovala do aukce i herečka a hodonínská rodačka Petra Hřebíčková.