Mezi nimi je i Hodonín. „Výstavba dobíjecích stanic v lokalitách, kde mohou lidé přestoupit na jiný druh dopravy, je velmi důležitá. České dráhy tomuto nápadu byly otevřené a možnost nabídnout svým zákazníkům tuto službu je zaujala,“ uvedl vedoucí oddělení Mobility Services energetické firmy Martin Klíma.

Z osmi plánovaných stanic bude sedm rychlodobíjecích a jedna s pozvolným dobíjením. „Vždy bude u nádraží jedna, u které budou moci dobíjet hned dvě auta najednou,“ uvedl mluvčí E.Onu Roman Šperňák. Rychlé dobíjecí stanice mají vzniknout v Hodoníně, Hulíně, Staré Pace, Zábřehu na Moravě, Frenštátě pod Radhoštěm, Frýdku-Místku a v Bohumíně. AC stanice pak u nádraží Českých drah v Kroměříži, ta už do tří měsíců.

Výstavba osmi dobíjecích stanic je spolufinancována z evropských peněz skrz Operačního programu Doprava. „České dráhy dlouhodobě podporují moderní environmentální řešení. I proto mě těší, že jsme našli partnera, se kterým dokážeme našim zákazníkům nabídnout možnost nechat si dobít elektromobily, odstavit je na parkovištích u nádraží a dál pokračovat vlakem. Propojení těchto dvou ekologických dopravních prostředků má nepochybně budoucnost a logiku. Rychlodobíjecí stanice ale stejně dobře poslouží také lidem při čekání na jejich blízké, pokud je například pojedou na nádraží k vlaku jen vyzvednout,“ sdělil generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.