Jenže město zatím budovu v Dobrovolského ulici za minimálně šest milionů korun neprodá. „Musíme prošetřit žádost finančního úřadu, respektive státu, jestli bude vyhovovat jeho potřebám. Pokud ne, budeme pokračovat v prodeji," řekl hodonínský místostarosta a garant právního odboru Vítězslav Krabička s tím.

Výsledek by podle něj měli znát zastupitelé na jednání už začátkem prosince. Územní pracoviště Finančního úřadu v Hodoníně aktuálně sídlí v pronájmu 
na třídě Dukelských hrdinů. „Jelikož je nájemní vztah uzavřený na dobu určitou a vyprší v závěru roku 2019, je nezbytné řešit v dostatečném časovém předstihu umístění této vnitřní jednotky finančního úřadu pro Jihomoravský kraj," uvedl zástupce ředitele finančního úřadu David Stančík.

V současné době tak úřad prověřuje možné varianty řešení budoucího umístění svého územního pracoviště. „Včetně možnosti setrvání ve stávající budově. O žádné konkrétní variantě nebylo prozatím rozhodnuto," sdělil ředitel finančního úřadu Martin Komárek. Stančík ještě doplnil, že případné stěhování pobočky v Hodoníně s dostatečným časovým předstihem oznámí daňové veřejnosti. „A to s cílem eliminovat jakékoliv negativní dopady na komunikaci s Finanční správou České republiky," upozornil zástupce ředitele.

Možný prodej budovy v Dobrovolského ulici, kterou město získalo na začátku devadesátých let od státu, se objevil na úřední desce města v polovině srpna. Naposledy tam sídlil taneční a výtvarný obor základní umělecké školy a Středisko pomoci školám.

Všechny instituce se přestěhovaly do zmodernizovaných prostor v nedaleké budově městského úřadu na Horních Valech. „Na základě zveřejněného záměru se na případnou koupi objektu dotazovalo na oddělení nakládání s nemovitým majetkem již pět zájemců," uvedla v podkladech pro radní majetkoprávní referentka právního odboru Denisa Brázdová.

To bylo poté, co se radní dohodli, že budovu prodají přes elektronickou aukci. A to s tím, že minimální cena bude šest milionů a zájemce složí kauci tři sta padesát tisíc korun. „E-aukce se nám osvědčila, dosáhne se nejvyšších možných výnosů z prodeje a je to nejprůhlednější způsob. Vyzkoušeli jsme to už u prodeje tří bytů, oproti obálkové metodě město získalo o téměř půl milionu korun více než původní formou prodeje," zdůraznil Krabička.