O osudu myslivců blatnického sdružení Roháč rozhodnou radní Uherského Ostrohu. Zatím tomu tedy alespoň vše nasvědčuje. Myslivci, kteří před časem pokáceli dvě stě stromů na katastru sousedního Uherského Ostrohu, se v pátek sešli se zástupci města.

„Předseda myslivců nás seznámil s problémem a přednesl návrh na kompenzaci škody. Jeho součástí je také nabídka výsadby nových stromů a dočasná péče o ně. Vše se ale musí ještě dořešit a hlavně od myslivců očekáváme návrh v písemné podobě,“ uvedla starostka Uherského Ostrohu Hana Příleská.

Podle ní přišel zástupce mysliveckého sdružení Roháč z Blatnice pod Svatým Atnonínkem Antonín Křápek zatím pouze s ústní nabídkou, že vytěžené dřevo přenechají zástupci Hubertova cechu Uherskému Ostrohu a postarají se i o výsadbu nových stromků. „Nabídku jsme neodmítli. Domnívám se, že by to mohl být dobrý výchozí bod pro jednání. Doladit se ale musí například i to, kdo se postará o následnou péči o nově nasazené stromky,“ doplnila Příleská.

Sám Křápek se k jednání zatím nechtěl příliš vyjadřovat, vše totiž musí ještě projednat s kolegy. O tom, že se zástupci blatnických myslivců do vysazování hájku opět pustí, ale mluvil.

„Zatím ale ještě nevím, na kolik by nás to vyšlo. Určitě to ale půjde do tisíců,“ nastínil. Z výsledku setkání se starostkou a místostarostou Uherského Ostrohu byl ale spokojený. „Myslím si, že vše bylo v pořádku,“ dodal. Obdobně schůzku zhodnotila i starostka. „Postup blatnických myslivců chápu jako přiznání, že udělali chybu a snaží se ji napravit. No a za chyby se platí,“ poznamenala Příleská.

Na výstup z pátečního jednání čekají také hradišťští policisté, kteří vykácení lesa v lokalitě Ostrožské předměstí šetří, jako trestný čin.

„Policie případ stále neuzavřela, stejně tak jako čeká na případné další informace z debaty mezi blatnickými myslivci a městem Uherský Ostroh,“ sdělil mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental. Příleská přitom nevyloučila, že město stáhne trestní oznámení, které po krádeži podalo na neznámého pachatele. „Je to i jedna z variant,“ připustila starostka.

Na katastru Uherského Ostrohu zmizely koncem března dvě stovky vzrostlých javorů a jasanů. Policii na případ upozornili pracovníci tamního městského úřadu. Časem se ukázalo, že více než padesát let staré stromy pokáceli blatničtí myslivci, kteří je tam v roce 1965 vysadili.

„Remízek se tehdy vysadil kvůli zvěři, která se neměla kde schovat. Už byl ale v poslední době moc hustý, a zvěř do něj nechodila. Byl pro ni příliš studený,“ vysvětlil před časem Křápek důvod, proč se blatničtí myslivci k probírce rozhodli.

V době, kdy se myslivci do vysazování pustili, patřily podle něj pozemky Blatnici pod Svatým Antonínkem. Nyní už ale patří Uherskému Ostrohu.